ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי עד 12 תשלומים

כתוב את הכותרת כאן

בור חלחול

בור חלחול בקידוח ידני
בור ניקוז

בור חלחול משמש להובלה, או ניקוז של מי גשמים לתוך עומק הקרקע. מטבע הדברים, הוא מכונה גם "בור ניקוז" ויש לו תפקידים רבים. ניתן למצוא בורות חלחול במקומות רבים, כמו חצרות בתים, ברחוב, בגינה ובשדה ועוד. אז מהם תפקידי בור חלחול? מי מתכנן את הבור הזה ומה עושים אם יש לכם בור חלחול סתום?

למה משמש בור חלחול בקידוח ידני?

בור חלחול או בור ניקוז, הוא למעשה אלמנט חיוני לצורך התמודדות עם ירידה של מי גשמים, במיוחד אם מדובר על כמויות גדולות, אך הוא משמש למגוון צרכים:

מכאן אפשר להבין עד כמה המצב יכול להיות קריטי, במקרה שיש לכם בור חלחול סתום. במקרה כזה יש לפנות בהקדם האפשרי לחברה העוסקת בקידוחים, שיכולה לפתוח את הסתימה במהירות, כדי למנוע נזקים.
בנוסף, חשוב לוודא כי יש לכם בקרה ופיקוח קבוע על ידי בעלי מקצוע על בור החלחול, כדי לוודא שלא נוצרות תקלות, סתימות ובעיות אחרות, שיכולות לגרום לבור להפסיק לתפקד ולאפשר הצפה של מי גשמים באזורים רגישים.

כיצד יוצרים בור חלחול?

בור חלחול בקידוח ידני נעשה בעזרת מקדח כלונסאות ייעודי. זהו מקדח המשמש בין היתר לבניית יסודות למבנים. מן הסתם, שימוש במקדח כזה נעשה רק על ידי בעל מקצוע מורשה ומיומן בעבודה מסוג זה.
לאחר קידוח ידני של בור חלחול, ניתן להכניס לתוך הבור שרוול עשוי בד גאוטכני, המעניק סינון ראשוני למים. את השרוול ממלאים חצץ גס ובאמצע הבור מכניסים צינור עטוף בד גיאוטכני, לצורך שיפור כושר הניקוז, איסוף מי הגשמים והזרמה שלהם לתחתית הבור.

בקצה העליון של הבור, נהוג להתקין טבעת בטון ייעודית, מכוסה ברשת ברזל, או מכסה ואף מומלץ להכניס משאבה טבולה בחלקו העליון של הבור, כדי שזו תתחיל לפעול במקרים של הצפה, אי ספיקה, או בעיה אחרת.

במקומות מסוימים נהוג לקדוח שני בורות חלחול (בורות ניקוז) ויותר, לפי הצורך, כדי לאפשר ניקוז יעיל של מי הגשמים, בהתאם לסוג הקרקע, כמויות המים וכן הלאה.
כמו כן, המהנדס אשר קובע את צורת בור החלחול צריך לקבוע גם את הקוטר והעומק שלו, כדי שהבור יתפקד בצורה אפקטיבית ויצליח להכיל את כל המים שצפויים להגיע אליו, מתוך הבנה כי לא תמיד מספיק בור אחד, גם אם מדובר על בור גדול ורחב במיוחד.

למי כדאי להתקין בור חלחול?

בור חלחול בקידוח ידני מתאים לכל מי שחושש ממצב של הצפה, גם אם היא לא נראית לעין, אלא מתקיימת מתחת לפני הקרקע, כאשר כמויות המים הגדולות יכולות להזיק ליסודות המבנה, לפגוע במערכות איטום ומבנים תת קרקעיים.

בור חלחול מתאים להתקנה במפעלים ומבני תעשייה, בחצרות בתים פרטיים ובבניינים משותפים, בשדות וברחוב – כל מקום שבו יש נטייה לריכוז גבוה של מי גשמים בחורף, אותו יש לנקז כדי למנוע נזקים.

לסיכום

בור חלחול הוא אמצעי חיוני ונפוץ לניקוז מי גשמים, למאגרים של מי תהום. אבל בור חלחול קיים גם כדי להגן על הסביבה מפני נזקים של חשיפה ממושכת לכמויות גדולות של מים. לקידוח בור חלחול באופן מקצועי, לפתיחת בור חלחול סתום ולפיקוח שוטף על תקינות בורות חלחול, צרו קשר עם עידן קידוחים עוד היום.

לשיחת ייעוץ ללא תשלום השאירו פרטים