ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי עד 12 תשלומים

כתוב את הכותרת כאן

בור חלחול למי גשמים

קידוח בור חלחול

בור חלחול למי גשמים

כמה חורפים גשומים במיוחד עברו על ישראל לאחרונה ואיתם הוצפו הרחובות, השדות, הכבישים והבתים בכמויות גדולות של מים. רשויות הניקוז בישראל אחראיות בין היתר גם על קידוח בורות חלחול למי גשמים, אש תפקידם לספק מענה נוסף לכמויות מי הגשמים, כדי למנוע הצפות.
אז מהו בדיוק בור חלחול? למה הוא משמש ואיך יוצרים בור כזה?

בור חלחול למי גשמים הוא בור ניקוז אשר יש לו תפקיד ייעודי, חשוב מאוד.
הוא אחראי על ניקוז מי גשמים אל תוך מאגרים של מי תהום.
זהו לא ניקוז סטנדרטי, שכן הבור מעביר באופן מוגדר ומכוון את המים למאגר אשר, לפחות בתאוריה, אפשר להשתמש בו בהמשך, אבל יש לו תפקידים נוספים:

איך מתכננים בור חלחול?

קידוח ידני לבור חלחול הוא לרוב הדרך המקובלת ליצור בורות חלחול, אבל רגע לפני שמתחילים בעבודה, צריך לתכנן היטב את הבור, בהתאם לשיקולים הבאים:

מי שמבצע את התכנון הוא מהנדס, או יועץ קרקע, אשר יש לו מספיק ידע במערכות ניקוז, מבנה של יסודות בניינים והיכרות טובה עם השטח הרלוונטי, האקלים באזור ונתונים נוספים שיכולים להשפיע על התכנון.

אבל קידוח ידני בור חלחול מתבצע לא רק בקרבת יסודות בניינים, אלא גם במרתפים ומבנים תת קרקעיים, כדי למנוע לחצים הידראולים (לחצים שנוצרים בגלל הצטברות גדולה של מים) על חלקי המבנה הנמצאים מתחת לקרקע, כדי למנוע קריסה שלהם, אך גם כדי למנוע הצפה של מבנים תת קרקעיים בגלל כמויות גדולות של מי גשם.

קידוח ידני בור ספיגה למי גשמים

קידוח בור חלחול מתבצע באמצעות מקדח כלונסאות, בעזרת אנשי צוות מיומנים ומנוסים, המכירים היטב את תחום הקידוחים ומבצעים עבודות קידוח נוספות, כמו קידוח לבניית יסודות מבנים למשל.
לאחר קידוח בעומק הרצוי, מכניסים לתוך הבור שרוול מבד גיאוטכני, אליו שופכים חצץ. תפקיד הבד והחצץ לסנן את המים ולמנוע חלקי קרקע בתוך המים, כדי למנוע מצב של בור חלחול סתום.

מצב של בור חלחול סתום יכול להביא להצפות, פגיעה ביסודות מבנים, הרס של מערכות איטום ונזקים כבדים נוספים. משום כך מומלץ לבצע גם פיקוח שוטף על הבור, כדי להבטיח שלא יתרחשו תקלות מסוג זה.

מעל פתח הבור מניחים בד גיאוטכני, אשר מעליו טבעת בטון, או רשת מכוסה, כדי לספק סינון נוסף למים המחלחלים פנימה.

קידוח בור חלחול עם עידן קידוחים

חברת עידן קידוחים מבצעת מגוון סוגי קידוחים בעזרת כלים מכניים מתקדמים ביותר, המופעלים על ידי צוותי עבודה מיומנים, אשר להם ידע וניסיון רב בכל סוגי הקידוחים.
ניתן להזמין קידוחים במקומות קשים לגישה, קידוחים בעומקים שונים עד 30 מטר (!!!) ולקבל:

לסיכום

בור חלחול למי גשמים הוא אחד האלמנטים החשובים והיעילים ביותר בהתמודדות עם הצפות, המאפשר לא רק ניקוז יעיל וחכם של מי הגשמים, אלא גם אגירה שלהם במאגרי מי תהום, בהם ניתן להשתמש לטובת האדם.
חברת עידן קידוחים מבצעת את כל סוגי הקידוחים, בכלל זה גם קידוח בורות חלחול.

לשיחת ייעוץ ללא תשלום השאירו פרטים