ניתן לשלם גם בכרטיס אשראי עד 12 תשלומים

כתוב את הכותרת כאן

בור חלחול בבית פרטי

יצירת בור חלחול בבית פרטי

בור חלחול, נקרא גם בור ניקוז ולפעמים בטעות, גם חושבים שמדובר על בור ספיגה, אבל למעשה יש לו תפקיד שונה לגמרי מבור ספיגה, שכן בור חלחול למי גשמים אחראי על איסוף מי גשמים ואגירתם במאגרים של מי תהום.

אז מתי צריך לקדוח בור ספיגה בבית פרטי? איך עושים את זה והאם זה מתאים לכל בית פרטי?

 

בור חלחול בבית פרטי

קידוח בור חלחול בבית פרטי, משמש לאגירת מי גשמים במאגרים של מי תהום, אבל התפקידים החשובים הנוספים שלו עוסקים דווקא בהגנה על הסביבה מפני עומסים גדולים של הצטברות מי גשם.

כך למשל, אפשר למצוא בורות חלחול ברחוב, אשר תפקידם לסייע למערכת הניקוז המוניציפלית להתמודד עם כמויות גדולות של מי גשמים.

אפשר למצוא בורות חלחול גם בבנייני מגורים, אשר תפקידם למנוע הצטברות של מי גשמים באדמה, אשר עלולים לפגוע ביסודות בניין, במבנים תת קרקעיים (כמו מרתף) ומערכות איטום תת קרקעיות.

בור חלחול בגינה מגן על יסודות הבית מפני הצטברות מי גשמים, מספק נתיב ניקוז נוסף, כדי למנוע הצפות בגינה וגם שומר על מרתף, או מקלט, כמו גם על מערכות איטום תת קרקעיות מפני נזקי המים.

בור חלחול בחצר אנגלית

חצר אנגלית, למי שלא מכיר, היא מובלעת קטנה בגינה, לרוב מגודרת, אשר ממנה ניתן לרד במדרגות אל המרתף. מדובר בקטע קרקע קטן, כמטר על חצי מטר, אשר נמצא בעומק של כמטר וחצי מתחת לפני הקרקע.

מטבע הדברים, בתקופות גשומות, חצר אנגלית יכולה להתמלא במי גשמים אם אין לה מערכת ניקוז אפקטיבית.

משום כך, קידוח בור חלחול בחצר אנגלית ובכלל קידוח בור חלחול בבית פרטי נחשב פתרון אופטימלי, לצורך הגנה על האלמנטים השונים בחצר, מפני נזקים של חשיפה ממושכת למים.

קידוח בור חלחול לבית פרטי

קידוח בור חלחול בבית פרטי נעשית רק לאחר התייעצות עם מהנדס, שכן יש לבחור בתבונה את המיקום המתאים ביותר להתקנת הבור, כדי שתהיה אפשרות להעביר את המים מן הבור למאגר מים מתאים.

כמו כן, יש לקבוע את קוטר הבור הרצוי לפי המיקום שלו ולפי כמויות הגשם הצפויות, כמו גם בהתאמה לכמות בורות ניקוז אחרים באזור.

במילים אחרות, ככל שיש יותר בורות חלחול באזור, כך מערכת הניקוז הכללית פחות עמוסה ולכן ייתכן שאפשר יהיה לקדוח בור חלחול קטן יחסית.

בנוסף, מיקום נכון של הבור הוא קריטי לצורך הגנה ממוקדת על אלמנטים ספציפיים, כמו יסודות המבנה, מערכות איטום, מבנים תת קרקעיים וכן הלאה.

משום כך התכנון הוא שלב קריטי וחשוב, אבל גם קידוח בור חלחול לבית פרטי, חייב להיעשות על ידי בעלי מקצוע מנוסים, בעלי ידע מתאים, אשר יודעים כיצד לגשת לעבודה בצורה אפקטיבית.

את הקידוח עצמו מבצעים באמצעות כלים מיוחדים, אשר מיועדים לקידוח כלונסאות, המשמשות בענף הבנייה, בעיקר לצורך בניית יסודות לבתים ובניינים.

לאחר הקידוח יש להכניס לתוך הבור צינור מיוחד, מכוסה בבד מיוחד ועטוף בחצץ, אשר תפקידם לסנן את המים הנכנסים לבור ולוודא כי בסופו של דבר, יגיעו מים נקיים למי התהום.

קידוח בור חלחול בגינה עם חברת עידן קידוחים

חברת עידן קידוחים מספקת שירותי קידוח כלונסאות, המתאימים גם לצורך קידוח בור חלחול בגינה, בין אם הוא נעשה בחצר בית פרטי, או בניין משותף, בשדה או ברחוב.

עידן קידוחים מתמחים בביצוע עבודות קידוח ברמה גבוהה

  • במקומות ללא גישה.
  • שימוש בציוד מכני מתקדם.
  • צוותי עבודה מיומנים ובעלי ניסיון.
  • ידע מקצועי רחב בכל סוגי הקידוחים.
לשיחת ייעוץ ללא תשלום השאירו פרטים